O škole

Škola je jednou z troch mestských škôl. Nachádza sa v starej časti mesta Námestovo a je školou s najbohatšou tradíciou. Do terajších priestorov sa presťahovala 1. 2. 1974. Hlavným výchovno-vzdelávacím cieľom školy je zmena školy na humanisticko-tvorivú, orientovanú nielen na odovzdávanie informácií a prípravu na povolanie, ale na rozvoj integrity, vysokú úroveň vzdelanosti a mimoškolskú výchovu. Pri stanovení cieľov vzdelávania vychádza
z potrieb spoločnosti - prostredníctvom nových informačno-komunikačných technológií postupne premeniť tradičnú školu na modernú školu tretieho tisícročia a pripraviť žiakov na život a prácu v celosvetovej informačnej spoločnosti.

o_skole.jpg

Vyučovanie je zamerané na podporu informatiky, cudzích jazykov a prírodovedných predmetov. V súčasnosti navštevuje školu 417 žiakov. V tomto školskom roku je otvorených 21 tried (8 na prvom a 13 na druhom stupni). Pracujú tu 2 oddelenia školského klubu detí. Škola dosahuje veľmi dobré výsledky nielen vo vzdelávacom procese, ale aj v rôznych súťažiach. Žiaci majú možnosť rozširovať svoje záujmy, zručnosti i vedomosti prostredníctvom záujmových krúžkov, ktoré si môžu vybrať z bohatej ponuky školy. Výchovno-vyučovací proces zabezpečuje 31 kvalifikovaných učiteľov a 2 vychovávateľky.
Agentúra MŠ SR pre štrukturálne fondy EÚ v auguste 2009 schválila našej škole žiadosť o nenávratný finančný príspevok na projekt s názvom „E-learning vo výchovno-vzdelávacom procese“. Na realizáciu tohto projektu boli schválené celkové oprávnené výdavky vo výške 162 565,56 €.